Usuwanie przebarwień po winie

DOMOWE WYBIELANIE

Wszelakie medykamenty wybielające zęby do dyspozycji w aptekach są bezpieczne, pod warunkiem iż są wykorzystywane według zaleceń umieszczonych na ulotce też według rad lekarza stomatologa. Z innej jednakże strony prawda jest takaż, że wybielanie domowymi sposobami nie zapewni spektakularnych efektów. Po wybielaniu domowym zęby zjaśnieją nieznacznie, a wszelkie przebarwienia i plamy nie znikną.

Domowe wybielanie, a konkretniej rozjaśnianie, trwa od paru tygodni do kilku miesięcy, a wynik i tak utrzyma się nie dłużej niźli wiele miesięcy. Najpopularniejszym „wybielaczem” jest naturalnie wybielająca pasta do zębów. Pastę wybielającą winno się stosować dwa razy na dzień, skoro świt i wieczorem po jedzeniu. W trakcie dnia zastępczo można stosować wybielającą gumę do żucia. Pasty tegoż rodzaju mogłyby zostać używane bez obaw. Należy za to od czasu do czasu zastosować normalną pastę do zębów.

Sporo lepsze efekty przyniosą przezroczyste paski wybielające. Paski używa się dwa razy dziennie, przyklejając je do górnych oraz dolnych zębów oraz pozostawiając na około 30 minut. Widoczną poprawę bieli zębów zyskuje się teraz po paru dniach kuracji. W celu utrzymywania dobrego efektu kurację trzeba powtarzać około co pół roku. Analogiczne działanie proponuje wybielacz w sztyfcie. Po umyciu zębów wieczorem trzeba „pomalować” zęby sztyftem. Rezultaty widoczne są teraz po paru dniach kuracji.